Розірвання договору на газ з ініціативи постачальника

9 липня 2021
298
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Газопостачальник надіслав листа з проханням розірвати договір, мотивуючи тим, що йому не вигідно постачати газ через підвищення ціни на ринку. В договорі прописана умова, що він може бути розірваний за взаємною згодою сторін, але не односторонньо. Які варіанти розвитку подій?

Відповідь


Сторони можуть розірвати договір за взаємною згодою. 

Щодо договору про закупівлю сторони керуються нормами Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, які визначає Закон «Про публічні закупівлі»

Порядок зміни та розірвання господарських договорів урегульовує стаття 188 Господарського кодексу.  

Коли можна розірвати договір в односторонньому порядку

Вона передбачає можливість одностороннього розірвання договору про закупівлю лише, якщо це передбачає закон або договір. 

Щоб розірвати договір за взаємною згодою, сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію, протягом 20 календарних днів після одержання пропозиції має повідомити другій стороні своє рішення. 

Якщо згоди не досягнуто чи немає відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. 

Водночас пам’ятайте, вносити зміни до істотних умов договору — це право сторін, а не обов’язок. А відмова замовника підписувати додаткову угоду — не підстава припиняти газопостачання. До того ж якщо споживач виконує свої зобов’язання за договором, постачальник зобов’язаний постачати природний газ на умовах договору — до його припинення (ч. 2 ст. 14 Закону № 329). 

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.