Проведення закупівлі у 2021 році, якщо договір було укладено до 20.04.2020 року

21 липня 2021
42
Середній бал: 5 із 5

Запитання

16.04.2020 року, до вступу в дію нової редакції Закону, було укладено договір на виготовлення проектно-кошторисної документації на суму 130 тис. по прямому договору. Даний договір перейшов на 2021 рік, а після проведення коригування виявилось, що сума договору має збільшитися на 30 тис. грн, тобто стане 160 тис. грн. Як провести закупівлю, якщо договір був заключений до вступу в дію нової редакції Закону?

Відповідь


Відповідно до п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі»: договори про закупівлю, укладені у порядку та на умовах, установлених до введення в дію цього Закону, виконуються в повному обсязі до закінчення строку, на який такі договори були укладені. Зміни до таких договорів вносяться у порядку та на умовах, встановлених до введення в дію цього Закону

Укладання договору про закупівлю: ази, які знають не всі

Прямий договір, укладений до 19 квітня 2020 року, не вважається договором про закупівлю у розумінні Закону. Зміни до нього вносяться у загальному порядку, передбаченому Цивільним та Господарським кодексами України. Тому сторони такого договору (якщо його дія не завершилася 31.12.2020) вносять зміни до такого договору за взаємною згодою сторін. 

Проте якщо ці додаткові роботи заплановані у річному плані закупівель 2021 року відповідно до фінансування за кошторисом, то замовник має провести нову закупівлю з огляду на очікувану вартість предмета закупівлі.
 

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.  

Зміни в Законі про публічні закупівлі 2021: що врахувати