Додаткова закупівля, якщо район і села поки не відокремились

19 липня 2021
24
Середній бал: 5 із 5

Запитання

З початку року за кодом 505300009 послуги з ремонту, технічного обслуговування техніки було здійснено відключення газового обладнання. Наразі виникла потреба до кінця року на підключення газового обладнання за тим самим кодом. Оскільки на 37 726 грн вже було закуплено, а потреба на відключення на 65 тис. гривень, як правильно діяти далі та яку закупівлю обрати? Ми не знали, що до кінця року буде така саме потреба. У нас центр ПМД, а район і деякі села мали відійти від нашого центру. Але поки цього не сталося.

Відповідь


Ключове у Вашому запитанні «ми просто знали, що до кінця року буде така саме потреба». 

Тобто ви маєте право провести додаткову закупівлю послуг як закупівлю нового предмета закупівель (не потрібно сумувати очікувану вартість цих закупівель). Скористайтеся для цього роз’ясненням Мінекономіки (лист від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06). 

Додатковий обсяг товарів, робіт чи послуг: як закуповувати

Мінекономіки рекомендує предмет закупівлі слід вважати новим предметом договору і новим предметом закупівель, зокрема, якщо: 

  • виникла нова чи додаткова потреба в товарах, роботах, послугах, яку замовник не міг передбачити; 
  • виділені додаткові кошти
  • настали інші подібні випадки.
В цих випадках замовник може вносити зміни до річного плану закупівель. Вид закупівлі для такого предмета закупівлі слід визначати з урахуванням вартісних меж, що встановлює Закон № 922, та категорії замовника. 

Оскільки замовник планує закупівлю на підставі наявної потреби, він зазначає очікувану вартість такого предмета закупівлі без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були проведені цього року чи які замовник проводить під час внесення змін до річного плану закупівель. 

Важливо для такої закупівлі підготувати документальне обґрунтування – ліпше, коли це будуть документи зовнішнього характеру, які підтверджують, що у замовника непередбачено залишилася потреба обслуговувати інші населені пункти. 

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.