Код ДК для закупівлі нового трактора

26 липня 2021
127
Середній бал: 5 із 5

Запитання

За яким кодом ДК придбати новий трактор, якщо код ДК 16700000 — за трьома цифрами. А в підсистемі більше немає відповідного коду ДК для закупівлі нового трактору?

Відповідь


Предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). 

Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку  

Порядок визначення предмета закупівлі Мінекономіки затвердило наказом від 15.04.2020 № 708. 

Як запланувати закупівлі, щоб вчасно отримати потрібне

Він встановлює, що предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника. Тобто потрібно обрати не за третьою, а за четвертою цифрою той код, що найбільше підходить за змістом. Можливо, наприклад, Вам підійде код 34140000-0 Великовантажні мототранспортні засоби або 16710000-5 Мотоблоки.

Можете також проаналізувати закупівлі потрібного Вам товару в інших замовників в Прозорро. 

Проте зважте, що порушення порядку визначення предмета закупівлі — у складі правопорушень законодавства про закупівлі, що тягне за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.