Правомірне застосування п. 5 ч. 7 ст. 3 Закону про публічні закупівлі

4 серпня 2021
452
Середній бал: 5 із 5

Запитання

В яких випадках можна застосовувати п. 5 ч. 7 ст. 3акону України про публічні закупівлі?

Відповідь


Пункт 5 частини сьомої статті 3 Закону про публічні закупівлі дозволяє придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за встановлені пороги для процедур закупівель, без застосування порядку проведення спрощених закупівель, якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру/спрощеної закупівлі.

Додатковий обсяг товарів, робіт та послуг: як закуповувати

Щоб скористатися цим пунктом для закупівлі, необхідно: 

  • мати документальне обґрунтування; 
  • виконати усі умови, визначені в цій нормі.  

Тому замовник: 

  • придбаває тільки аналогічні роботи/послуги тим, що передбачені за основним договором; 
  • новий договір укладає з тим самим постачальником; 
  • додаткову закупівлю проводить лише протягом трьох років після укладення договору про закупівлю; 
  • закуповує послуги або роботи загальною вартістю менше, ніж 50% ціни основного договору про закупівлю 
  • основний договір має бути укладений за результатами тендера/спрощеної закупівлі. 

Правомірне застосування п. 5 ч. 7 ст. 3 Закону про публічні закупівлі
КРІСТІНА АРТЕМЕНКОконсультантка з публічних закупівель в будівництві, Київ
У замовників часто виникає потреба у додаткових обсягах та/або видах робіт чи послуг, про які не йшлося в умовах раніше укладеного договору. Як їх правильно закупити і що обов’язково враховувати?

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.