Очікувана вартість закупівлі з ПДВ, а переможець без ПДВ: вбережіть себе від порушень

11 серпня 2021
241
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Оголошено закупівлю на очікувану вартість з ПДВ, при цьому учасник-переможець без ПДВ. Чи можна укласти договір без ПДВ, а при публікації договору в ЕСЗ прибрати галочку «ПДВ»?

Відповідь


Ні, це буде порушенням. Пояснимо чому, спираючись на норми Закону № 922.

Ч. 1 ст. 26: тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, наявність/відсутність підстав, установлених у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації. 

Обов'язкові умови тендерної документації

Ч. 4 ст. 41. Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі

Ч. 1 ст. 43: Договір про закупівлю є нікчемним у разі, зокрема: укладення договору з порушенням вимог частини четвертої статті 41 цього Закону.

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.