Виправлення невідповідності щодо наявності матеріально-технічної бази

18 серпня 2021
51
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно надавати учаснику 24 години на виправлення невідповідності, якщо він не надав довідку про наявність матеріально-технічної бази? При цьому тендерна документація містить таку вимогу.

Відповідь


За Законом про публічні закупівлі (далі Закон № 922) замовник обов’язково має надати учаснику 24 години задля усунення невідповідності у тендерній пропозиції.

А саме, частина 16 статті 29 Закону № 922 регламентує:

«якщо замовник під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявив невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель».

Виправлення невідповідностей в тендерній пропозиції: коли можна і які

Повідомлення замовник зобов’язаний розмістити в ЕСЗ, якщо виявив невідповідності в інформації та/або документах:

Таким чином замовнику за законом має розмістити повідомлення з вимогою усунути невідповідності, коли є підстави, передбачені абзацом 2 частини 16 статті 29 Закону № 922. У тому числі:

  • якщо учасник не зазначив певної інформації в документах, що підтверджують його відповідність кваліфікаційним критеріям та права підпису;
  • якщо у складі ТП учасника є документ не в повному обсязі або у ТП немає документа, який замовник вимагав на підтвердження кваліфікації або права підпису.

У двох зазначених випадках учасник має усунути таку невідповідність тендерної пропозиції протягом 24 годин за повідомленням замовника в ЕСЗ.

Якщо учасник не надав довідки про наявність матеріально-технічної бази, а в тендерній документації була встановлена така вимога — це невідповідність щодо кваліфікації учасника, тож підпадає під правило 24 годин на її виправлення.

✍ Як застосувати вимогу про усунення невідповідностей і не помилитися

Увага! Якщо замовник не надасть учаснику можливості виправити невідповідність протягом 24 годин, а останній, своєю чергою, оскаржить таке рішення в АМКУ, колегія АМКУ стане на його бік.

Крім того, якщо замовник не дотримає вимог Закону № 922, то допустить порушення. Наразі до порушень законодавства про закупівлі належить, у тому числі відхилення тендерної пропозиції на підставах, не передбачених законом або не відповідно до вимог закону, так зване безпідставне відхилення. За таке правопорушення передбачено штраф від 25 500 до 51 000 грн

УВАГА! 

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.