Підвищення ціни на понад 30% однією додатковою угодою

28 серпня 2021
42
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи є постанова № 1227 від 30.07.2021 року підставою для збільшення ціни більше, ніж на 30% однією додатковою угодою відповідно до підпункту 7 ч. 5 ст. 41 Закону 922?

Відповідь

Так, за певних умов. 

⏰ Професійна підтримка закупівельників 24/7

Частина 5 статті 41 Закону № 922 передбачає підстави, за яких замовник може вносити зміни до договору про закупівлю. Чотири з них стосуються коригування ціни. Зокрема, й пункт 7 частини 5 статті 41 Закону № 922, що дозволяє змінити істотні умови договору у випадку зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни.  

Отже, важливо, щоб порядок зміни ціни був прописаний у договорі про закупівлю. Тобто умови договору передбачали: 

  • що замовник вносить зміни на підставі пункту 7 частини 5 статті 41 Закону № 922; 
  • з чого складається ціна на товар, який замовник закуповує за договором. Тобто формулу ціноутворення, відповідно до якої сторони зможуть визначити нову ціну, якщо відбулася зміна ціни на її певну складову. 

Підтверджує наш висновок позиція Уповноваженого органу (лист від 14 серпня 2019 року № 3304-04/33869-06). 

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.