Додаткові кошти на закупівлю опалення

1 вересня 2021
364
Середній бал: 5 із 5

Запитання

По теплових мережах ми провели спочатку процедуру на 669 тис. грн, а по кошторису нам дали 230 500 грн, тобто додатковою угодою ми зняли до суми договору. З основного договору в нас ще залишилося на договорі 42 500 грн, а в серпні виділили додатково 111 тис. грн на опалення. Яку процедуру проводити? Це буде переговорна процедура чи прямий договір?

Відповідь

Якщо кошти виділені додатково, ви можете проводити нову закупівлю нового предмета закупівлі і не сумувати виділені в серпні 111 тисяч з тими, що є у договорі.  Додатковий обсяг товарів, робіт чи послуг: як закуповувати

Скористайтеся для цього листом Мінекономіки від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06

Мінекономіки пояснює, що предмет закупівлі слід вважати новим предметом договору і новим предметом закупівель, якщо замовнику, зокрема, виділені додаткові кошти. 

У  річному плані вид закупівлі для такого предмета закупівлі слід визначати з урахуванням вартісних меж, що встановлює Закон № 922, та категорії замовника. 

Оскільки замовник планує закупівлю на підставі наявної потреби, то зазначає очікувану вартість такого предмета закупівлі без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були проведені цього року. 

Отже, у нашій ситуації виділена сума коштів передбачає проведення спрощеної закупівлі. Замовник може придбавати товари, роботи і послуги, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за порогову вартість, без застосування порядку проведення спрощених закупівель, у разі якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником. Тож можете укласти з теплопостачальником прямий договір. 

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.