Зміна умов договору без додаткової угоди: чи можливо

3 вересня 2021
76
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як скоригувати договір про закупівлю, якщо ціну було збільшено на понад 10%, а додаткової угоди при цьому не склали? Наразі сума договору не використана.

Відповідь


Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів. 

Порядок зміни та розірвання господарських договорів визначає стаття 188 Господарського кодексу України.  

Зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. 

Національна сертифікація з публічних закупівель — 2021

Тож сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.  Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. Сторони можуть змінити умови договору лише за таким порядком або в суді. 

Зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту (ст. 654 ЦК).

У разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни.  

Тож якщо відбулася зміна умов договору про закупівлю (а вона можлива лише на умовах частини 5 статті 41 Закону «Про публічні закупівлі»), то таку зміну умов договору ви мали зафіксувати додатковою угодою відповідно до законодавства. 

До речі, наразі в навчальній програмі «Фахівець з публічних закупівель — 2022» відкрито модуль № 5 — Умови договору про закупівлю. Активувавши безплатний демодоступ до програми ви отримаєте 48 годин навчання за темою та зможете повчитися у лідерів закупівельної галузі.

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.