Вид закупівлі, якщо після спрощеної закупівлі необхідно придбавати за тим самим кодом ДК

8 вересня 2021
56
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Провели спрощену закупівлю на суму 120 тис. грн. Наразі необхідно додатково закупити за тим самим кодом ДК на 70 тис. грн. Чи правомірно знову провести спрощену закупівлю?

Відповідь

Відповідно до частини 10 статті 3 Закону « Про публічні закупівлі» замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів/спрощених закупівель або застосування цього Закону, зокрема положень частини третьої статті 10 цього Закону.  Фахівець з публічних закупівель — 2022

Тож ваші дії залежатимуть від того, що це за закупівлі на 70 тисяч, чи могли ви цю потребу в товарах, роботах чи послугах передбачити, коли проводили першу закупівлю. Якщо річна потреба в цьому предметі закупівлі була на суму 190 тисяч, то необхідно дотримувати вимог Закону і закуповувати предмет закупівлі в межах проведення спрощеної закупівлі. Наприклад, порівняйте обсяг закупівель цього предмета у минулому році, якщо це повторювана закупівля, або подивіться у кошторисі кошти, виділені на цю закупівлю.  

Якщо ж йдеться про нову чи додаткову потребу в товарах, роботах, послугах, яку не могли передбачити, або вам виділені додаткові кошти, то предмет закупівлі закуповуйте як новий. Зокрема, вид закупівлі для такого предмета закупівлі визначайте з урахуванням вартісних меж, що встановлює Закон № 922, та категорії замовника. Очікувану вартість такого предмета закупівлі визначайте без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були проведені цього року. Підготуйте обґрунтування. На цьому наголошує Мінекономіки в листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06  

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.