Повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей: що зазначати

10 вересня 2021
147
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Учасник у своїй довідці на підтвердження матеріальної бази не вказав автомобільного крана. При цьому в кошторисі на виконання робіт, який він сам склав, цей кран зазначений, як техніка, що буде залучена на виконання робіт. Як правильно писати повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей інформації, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям за статтею 16 Закону?

Відповідь

Так, частина 16 статті 29 Закону № 922 передбачає, якщо замовник під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявив невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. 

Виправлення невідповідностей в ТД: коли можна і які

Повідомлення замовник має розмістити, якщо виявив невідповідності в інформації та/або документах: 

Тож обов’язково розміщуйте повідомлення з вимогою усунути невідповідності в ЕСЗ, якщо є підстави, визначені абзацом 2 частини 16 статті 29 Закону № 922. Зокрема: 

  • якщо учасник не зазначив певної інформації в документах, що підтверджують його відповідність кваліфікаційним критеріям та права підпису; 
  • якщо у складі ТП учасника є документ не в повному обсязі або у ТП немає документа, який ви вимагали на підтвердження кваліфікації або права підпису. 

Адже в обох випадках учасник має 24 годин на виправлення помилок за вашим повідомленням в ЕСЗ. 

Отже, якщо ви вимагали на підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям згідно зі статтею 16 Закону, а саме наявності в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, надати довідку, зокрема, що підтверджує наявність автомобільного крана, з цієї вимоги й маєте виходити. Тобто маєте зазначати в повідомленні з вимогою про усунення невідповідностей: 

  • перелік виявлених невідповідностей за статтею 16 Закону; 
  • посилання на вимогу ТД, щодо якої виявлені невідповідності саме у кваліфікаційних критеріях за статтею 16 Закону; 
  • перелік інформації та/або документів, які повинен подати учасник, щоб усунути виявлені невідповідності.

Зважте, що інформація в кошторисі на виконання робіт учасника не стосується його відповідності кваліфікаційним критеріям за статтею 16 Закону.

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.