Збільшення ціни на закупівлю електроенергії декілька разів на місяць: чи правомірно

14 вересня 2021
220
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Постачальник декілька разів на місяць надсилає додаткові угоди на збільшення ціни на електроенергію. Щоразу підтверджує коливання ціни на ринку різними довідками, однак виданими за один і той самий період – попередній місяць. Чи правомірними у такому разі будуть нові додаткові угоди?

Відповідь

Ні, підписувати неправомірно.  

Як укладати додаткову угоду на зміну ціни електроенергії

Нагадуємо, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків пердбачених частиною 5 статті 41 Закону «Про публічні закупівлі». Одним із таких випадків є пункт 2 – збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, — не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії. 

Для того, щоб цей випадок застосувати, потрібно дотримати всіх умов, що встановив законодавець. 

Ви можете збільшувати ціну за одиницю товару до 10% пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку. Постачальник має документально підтвердити, що ціна за одиницю товару збільшилася порівняно з тією, яку сторони зазначили в договорі про закупівлю. 

Коли сторони змінюють ціну, то мають виходити з того, що ціна за одиницю товару проколивалася порівняно з тією, яку вони зазначили в попередній додатковій угоді до договору. 

Тобто наступна зміна ціни товару в договорі про закупівлю правомірна, якщо ціна товару на ринку знову змінилася порівняно з ціною в договорі. 

Зважте, що вам не обов’язково погоджуватися на зміну ціни. Адже вносити зміни до договору — право сторін, а не обов’язок. 

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.