Довідка від банку про рух коштів за рік як документ, що підтверджує обсяг річного доходу-виручки

28 вересня 2021
120
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна вважати довідку від банку про рух коштів за рік, яку надав учасник, підтверджуючим документом про обсяг річного доходу-виручки?

Відповідь


Із запитання не зрозуміло, яку закупівлю проводить замовник, і коли саме вимагається надати довідку від банку про рух коштів за рік.

Можливо, проводиться процедура відкритих торгів і встановлюється такий кваліфікаційний критерій за статтею 16 Закону «Про публічні закупівлі» як наявність фінансової спроможності учасника, яка підтверджується фінансовою звітністю.

Фінансова спроможність учасника: що вимагати та як перевіряти

Якщо було встановлено цей критерій, то на його підтвердження мали вимагати від учасника документи, що входять до складу фінансової звітності, зокрема баланс та звіт про фінансові результати. Саме «Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)» відображає доходи, витрати і фінансові результати діяльності підприємства за звітний період. Тобто саме цей документ із фінансової звітності за річний звітний період надасть вам розуміння, які річні доходи/витрати має учасник.

Вимоги до складу статей фінансової звітності юридичних осіб усіх форм власності, крім банків та бюджетних установ, визначає НП(С)БО 1.

Якщо замовник проводить спрощену закупівлю і хоче упевнитися у надійності учасника, то Закон № 922 дозволяє в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі зазначати іншу інформацію. Тож замовник самостійно може встановлювати вимоги до учасника, яким він має відповідати, та спосіб документального підтвердження. Якщо вимагаєте довідку від банку про рух коштів за рік і учасник вам її надав, то маєте розуміти, що така довідка відображає саме рух коштів на банківських рахунках клієнта за рік.

Тож прописуйте свою вимогу до учасника зважено, адже учасник повинен надати саме той документ, який ви вимагаєте. В іншому випадку муситимете відхилити пропозицію учасника, якщо якійсь із умов, визначених в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, пропозиція учасника не відповідатиме.

  

 

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.