Оголошення тендеру без підтвердження фінансування: можливо чи ні

29 вересня 2021
291
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може замовник розпочати процедуру закупівлі «капітальні ремонти» без підтвердження фінансування? Якщо так, чи можлива потім відміна цієї процедури у разі відмови фінансування?

Відповідь

Коли відсутнє фінансування, оголошуйте закупівлю лише у випадку крайньої необхідності. Зважайте на всі ризики, що пов’язані з такою дією.

Так, Закон № 922 не містить обмежень, які б забороняли проводити закупівлю до того моменту, поки не затверджені видатки бюджетної установи, фінансовий план підприємства або немає коштів на рахунку.

Відкриті торги чи переговорка: вибираємо з трьох варіантів

Однак замовник-бюджетник має пам’ятати те, що коли розпорядник/одержувач бюджетних коштів укладає договір про закупівлю за результатом процедури, він обов’язково враховує вимоги частини 1 статті 23 та частини 4 статті 48 БК. Тобто ті положення БК, що забороняють брати бюджетні зобов’язання та проводити платежі без відповідних бюджетних асигнувань, які надають відповідно до встановлених бюджетних призначень.

Тому в проєкті договору про закупівлю та договорі про закупівлю замовник передбачає порядок виникнення договірних зобов’язань залежно від реального фінансування.

Однак, зважте й на можливі труднощі. Якщо кошти для фінансування оголошеної закупівлі не надійдуть, важко буде визнати цю закупівлю, такою що не відбулась.

По-перше, за статтею 32 Закону № 922 право визнати тендер таким, що не відбувся, з’являється у замовника тоді, коли йому скорочують видатки на закупівлю, а не тоді, коли їх і не було, і не передбачають надавати.

По-друге, у разі оскарження необґрунтованого рішення замовника про відміну тендеру чи визнання його таким, що не відбувся, рішення органу оскарження, очевидно, буде не на користь замовника.

  

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.