Скасування рішенння про обрання переможця за вимогою АМКУ: що зазначати в документах

2 листопада 2021
278
Середній бал: 5 із 5

Запитання

АМКУ зобов'язав відмінити рішення про обрання переможця. Чи потрібно в рішенні вже про дискваліфікацію учасника зсилатися на те, що нас зобов'язав антимонопольний комітет відмінити рішення про обрання переможця?

Відповідь

Стаття 18 Закону «Про публічні закупівлі» передбачає: рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються. Якщо рішення органу оскарження, прийняте за результатами розгляду органу оскарження, не було оскаржене до суду, таке рішення має бути виконано не пізніше 30 днів з дня його прийняття органом оскарження. Рішення органу оскарження може бути оскаржене суб’єктом оскарження, замовником до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, протягом 30 днів з дня його оприлюднення в електронній системі закупівель. Отже, якщо замовник до суду не звертається, він виконує рішення Колегії АМКУ. У нашій ситуації — скасовує своє рішення про визначення переможця.

Штрафи для керівника замовника за порушення у закупівлях

Інформацію, яку має містити рішення Колегії за результатами розгляду скарги, встановлює частина 18 статті 18 Закону № 922. Така інформація повинна мати дві складові.

1) про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про процедури закупівлі, передбаченої цим Законом);
2) про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов’язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз’яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі.

Тож у рішенні Колегії АМКУ має бути іфнормація про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі та про заходи, яких має вжити замовник, аби усунути виявлені порушення (п. 2 ч. 18 ст. 18 Закону № 922). На основі ціїє інформації й обгрунтуйте своє рішення про відміну рішення про визначення перможця.

 

Формуйте текст протоколу на власний розсуд. Стаття 11 Закону «Про публічні закупівлі» не конкретизує вимог щодо того, як вказувати інформацію в протокольному рішенні уповноваженої особи/тендерного комітету. Законодавець щодо оформлення протоколів лише встановлює, що рішення уповноваженої особи (тендерного комітету) оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою (члени тендерного комітету, присутні на його засіданні з кожного питання).

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.  

Які повноваження перевіряльників⚡️Як оправильно взаємодія з аудиторами⚡️Дії замовника після рішення органів контролю⚡️Відповідальність: за що і скільки