Доплата чи премія для УО

1 грудня 2021
1108
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Не можемо ввести до штатного розпису посаду для уповноваженої особи (УО). Чи можна в такому разі замість доплати видати працівнику премію?

Відповідь


Відповідно до Закону про публічні закупівлі, уповноважена особа може бути призначена трьома способами

Якщо керівник вирішив покласти обов’язки УО на штатного працівника, то вводити посаду до штатного розпису не обов'язково. 

Враховуйте! За виконання додаткових обов’язків керівник повинен встановити для такого працівника доплату. Це передбачають і стаття 11 Закону № 922, і стаття 105 КЗпП. Щоб діяти відповідно до законодавста про працю, умови та розмір цієї доплати зазначають в колективному договорі.

Тож потрібно:

  • внести зміни до колективного договору/положення про оплату праці про умови, на яких запроваджена та встановлена доплата за виконання обов’язків УО, якщо аналогічної доплати колдоговір не передбачає;
  • отримати згоду від працівника на виконання додаткових обов’язків УО. Він може написати про це заяву;
  • видати наказ про виконання обов’язків УО. В наказі покласти виконання цих обов’язків на працівника з доплатою;
  • затвердити Положення про уповноважену особу.

Доплата чи премія для УОПремію призначають у зовсім інших випадках, тому важливо не плутати норми.

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.