Зміна джерела фінансування: чи публікувати в ЕСЗ

3 грудня 2021
148
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Якщо в договорі передбачена оплата власними коштами, а виникла потреба зміни фінансування частиною бюджетних коштів. Укладаємо додаткову угоду про зміну фінансування. Чи оприлюднювати повідомлення про зміну джерела фінансування в ЕСЗ?

Відповідь

 

Закон № 922 забороняє змінювати істотні умови договору про закупівлю після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. Замовник може це зробити лише у випадках, які містить частина 5 статті 41 Закону про публічні закупівлі.

Джерело фінансування не належить до істотних умов договору. Отже, на зміну в договорі інформації про джерело фінансування заборона частини 5 статті 41 Закону не поширюється. Замовник може внести таку зміну до договору – укласти додаткову угоду в порядку, який визначає цивільне та господарське законодавство, зокрема стаття 188 ГК.

Встигніть на Національну сертифікацію з публічних закупівель — 2022

У разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, які передбачає частиною п’ятою цієї статті, замовник обов’язково оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю. Як ми вже зазначали, зміна джерела фінансування не потребує застосовувати частину 5 статті 41 Закону. Отже, повідомлення про таку зміну замовнику оприлюднювати не потрібно.

На вимогу частини 1 статті 10 Закону № 922 змовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема:

  • договір про закупівлю та всі додатки до нього – протягом трьох робочих днів з дня його укладення;
  • повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 41 цього Закону – протягом трьох робочих днів з дня внесення змін.

Тож як бачимо,  оприлюднювати додаткову угоду у разі внесення зміни до договору не на підставі частини 5 статті 41 Закону, замовник не зобов’язаний.

 

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.