Публікація додаткової угоди до договору, укладеного поза ЕСЗ

6 грудня 2021
201
Середній бал: 5 із 5

Запитання

У нас був прямий договір на 46 тис. тепер згідно з умовами розірвали договір з попереднім постачальником. Чи потрібно на майданчику публікувати додаткову угоду на зменшення суми?

Відповідь


Закон не зобов’язує оприлюднювати договір або додаткові угоди до договорів, укладених без використання ЕСЗ.

Нагадаємо, що договір про закупівлю – господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару (п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону про публічні закупівлі).

Договір без використання ЕСЗ не є договором про закупівлю в розумінні Закону № 922. Єдиний обов’язок, який встановлює Закон, для замовників, які укладають договір без використання ЕСЗ – публікація звіту про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ (ч. 2 ст. 3 Закону про публічні закупівлі).

Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, обов’язково повинен містити інформацію, яку визначає частина 3 статті 3 Закону. Договір або додаткові угоди не належать до такої інформації.

Якщо на майданчику, на якому опублікований такий звіт, є технічна можливість вносити доповнення після публікації звіту, то можна опублікувати додаткову угоду на зменшення суми за бажанням замовника.

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.