Зміна терміну поставки товару у разі введення червоної карантинної зони

8 грудня 2021
111
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна змінювати терміни поставки товару у разі введення червоної карантинної зони?

Відповідь


Так, якщо є документальне підтвердження.

Замовник може продовжити строк виконання зобов’язань за договором на підставі пункту 4 частини 5 статті 41 Закону № 922. А саме у випадку продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.

Форму документального підтвердження об’єктивних обставин Закон № 922 не визначає.

✔️ ВАШ ПОДАРУНКОВИЙ ДОСТУП ДО НАВЧАННЯ З ЗАКУПІВЕЛЬ

Тож документальним підтвердженням може бути рішення про встановлення червоної зони карантину на певній території України, що впливає на строки поставки товарів.

Проте зважайте, що зміна та розірвання господарських договорів допускається лише за згодою сторін, якщо інше не передбачено законом або договором.

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.