Порушення постачальником строків поставки: які заходи впливу

9 грудня 2021
148
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Які заходи треба застосувати до постачальника при порушенні ним строків поставки згідно договору?

Відповідь

  


Передусім дійте відповідно до умов, які передбачає укладений з таким постачальником договір про закупівлю. Зокрема, замовник може стягнути пеню.

Суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні належно виконувати господарські зобов’язання відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов’язання — відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставлять (ч. 1 ст. 193 ГК). Аналогічну норму містить і ЦК.

✍ Претензія контрагенту: як правильно пред’явити

Якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов’язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події (ст. 530 ЦК).

У разі якщо порушено господарське зобов’язання, в якому хоча б одна сторона є суб’єктом господарювання, що належить до державного сектора економіки, або порушення пов’язане з виконанням державного контракту, або виконання зобов’язання фінансується за рахунок Державного бюджету України чи за рахунок державного кредиту, штрафні санкції застосовують, якщо інше не передбачено законом чи договором, в розмірі:

  • за порушення строків виконання зобов'язання стягується пеня у розмірі 0,1% вартості товарів (робіт, послуг), з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення,
  • за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі 7% вказаної вартості.

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.