Продовження договору на електроенергію на 20%, якщо наприкінці поточного року були проведені додаткові закупівлі за прямими договорами

13 грудня 2021
344
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можливе продовження дії договору на строк, достатній для проведення закупівлі на початку наступного року, якщо за таким договором, укладеним за результатами спрощеної закупівлі, повний обсяг кВт/год використано у листопаді, повний розрахунок – у грудні. При цьому для забезпечення установи електроенергією на кінець листопаду-грудень укладені прямі договори за додатково виділеними коштами.

Відповідь

 

Закон № 922 не забороняє одночасну дію двох договорів на один предмет закупівлі. Однак, щоб скористатися правом на продовження дії договору на початку наступного року, замовник може взяти лише ті договори, що відповідають передбаченим законодавством умовам.

Які умови продовження строку дії договору на 20%

Так, щоб замовники не залишилися на початку року без потрібних товарів, робіт чи послуг, законодавець надає можливість продовжити дію договорів про закупівлю. Зробити це можна:

  • на строк, достатній, щоб провести процедуру закупівлі на початку наступного року;
  • в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році;
  • якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку (ч. 6 ст. 41 Закону № 922).

Отже, продовжувати до 20% на наступний рік можна тільки договори про закупівлю, які укладали за Законом № 922, за результатами процедур закупівель або спрощених закупівель.

Вносити зміни до будь-якого договору можна лише до того, як завершився термін його дії. Тобто, якщо договори діють до 31 грудня 2021 року, зміни до них вносьте до цієї дати.

 

Врахуйте важливий момент. Закон дозволяє продовжити договори, що діють, на строк, достатній, щоб провести процедуру закупівлі або спрощену закупівлю на початку наступного року. Тобто основна умова, щоб замовник міг скористатися правом продовжити договір, – потреба провести закупівлю аналогічного предмета закупівлі на наступний рік. Предмет договору про закупівлю, термін дії якого замовник продовжує, і предмет закупівлі, яку він планує оголосити у наступному році, мають співпадати. Щоб підтвердити наявність цієї умови, розпочніть закупівлі ще в поточному році.

Увага! 20% слід обчислювати від остаточної (кінцевої) вартості укладеного договору про закупівлю й ураховувати зміни, які внесли до нього.  

Якщо  продовжили  дію договору про закупівлю за частиною 6 статті 41 Закону № 922, оприлюднюйте звіт про його виконання вже в наступному році. Зробіть це протягом 20 р. дн. з дня, коли настала одна з підстав —

  • закінчився строк дії договору і виконали всі його умови,
  • договір виконали або розірвали.