Протокол скасування закупівлі без використання електронної системи: що врахувати

28 грудня 2021
1582
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно формувати протокол уповноваженої особи про скасування закупівлі без використання електронної системи?

Відповідь


Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою.

Нагадаємо, що уповноважена особа може бути відповідальною за організацію та проведення закупівель, що здійснюються відповідно до частини третьої статті 3 Закону про публічні закупівлі, тобто за закупівлі до 50 тис. грн.

Будь-яке рішення УО повинно бути зафіксовано протоколом. При цьому УО, звітуючи не приймає рішення, а просто виконує дії, передбачені Законом № 922 в частині оприлюднення необхідної інформації.

УО може одноразово прийняти рішення про оприлюднення звітів про укладені договори без застосування електронної системи закупівель, і далі здійснювати таке оприлюднення протягом 3 робочих днів з дня укладення договору про закупівлю.

Законом № 922 не передбачено можливість скасовувати такий звіт, тому у разі виникнення такої потреби, УО має обґрунтувати свої дії. Це можна зробити протоколом УО. 

Протокол про скасування закупівлі без використання електронної системи повинен містити інформацію, що стало причиною для скасування звіту та рішення про спосіб, яким планує скористатися УО при скасуванні звіту чи визнанні його недійсним.

Відповіднь надала: Наталія Заєць,
консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.