Повторна переговорна процедура закупівлі: чи можливо?

20 січня 2022
169
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Після двох відмін відкритих торгів провели переговорну закупівлю та підписали договір. Наразі постачальник договір розриває. Чи можна провести ще раз переговорну процедуру за цією закупівлею?

Відповідь


Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі - Закон № 922) переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток у разі, зокрема, якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

Повторна переговорна процедура закупівлі: чи можливо?

Як отримати сертифікат про роботу з тендерною документацією

Переговорна процедура за цією підставою проводиться одноразово, тобто замовник, підписавши договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі вже скористався цим правом.

Проте, щоб задовільнити потребу у товарах, послугах чи роботах до завершення процедури відкритих торгів, Замовник може скористатися правом застосування переговорної процедури відповідно до пункту 3 частини 2 статті 40 Закону про публічні закупівлі, а саме: якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі розірвання договору про закупівлю з вини учасника на строк, достатній для проведення тендера, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника. Застосування переговорної процедури закупівлі в такому випадку здійснюється за рішенням замовника щодо кожного тендера.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.