Строк проведення переговорної процедури

23 січня 2022
205
Середній бал: 5 із 5

Запитання

В який термін необхідно провести переговорну процедуру після двох відмін відкритих торгів?

Відповідь


Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922) переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток у разі, зокрема, якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

Як скласти умови тендерної документації

Слід зауважити, що відміна процедури має відбутись лише при відсутності достатньої кількості тендерних пропозицій, тобто подання для участі у відкритих торгах — менше двох тендерних пропозицій. Відміна торгів у зв’язку з відхиленням всіх тендерних пропозицій згідно з Законом № 922 не є підставою для застосування переговорної процедури.

Законом № 922 не встановлено часових обмежень щодо проведення переговорної процедури після двох відмін відкритих торгів, але це має відбуватись в межах одного бюджетного періоду або планового періоду.

Якщо процедура відкритих торгів проводилась у 2021 році, але для потреб 2022 року, і це відображено в річному плані закупівель, Замовник може застосувати переговорну процедуру у 2022 році.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.