Коли відновлюється строк розгляду тендерної пропозиції у євроторгах

7 лютого 2022
40
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Після прекваліфікації один із учасників оскаржив рішення про те, що замовник його відхилив і допустив іншого учасника. За результатами розгляду скарги орган оскарження встановив вимогу до замовника ці рішення скасувати. На який етап закупівлі повертається замовник і скільки в нього є часу, щоб розглянути тендерні пропозиції учасників?

Відповідь

 

Розгляд скарги зупиняє перебіг строків, які встановлюють частини 10 та 12 статті 29 Закону № 922. Перебіг цих строків продовжується з дня, наступного за днем, коли орган оскарження ухвалив рішення:

  • за результатами розгляду скарги;
  • про припинення розгляду скарги;
  • про залишення скарги без розгляду.

Частина 12 статті 29 Закону № 922 зобов’язує замовника розглянути тендерні пропозиції (ТП) на відповідність вимогам тендерної документації до проведення оцінки у строк, що не перевищує 20 р. дн., якщо оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі замовник оприлюднив за частиною 3 статті 10 Закону.

Десять підказок, як правильно скласти протокол УО

Строк — період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. У цей період замовник може виконати свій обов’язок — розглянути ТП у повному обсязі. Після того, як замовник оприлюднив протокол розгляду ТП, можна вважати, що він виконав таку необхідну дію. Перебіг строку/етапу, що триває, призупиняється лише на час оскарження.

Закон № 922 визначає, що за результатом складання та оприлюднення протоколу розгляду ТП, розпочинаються два інших строки:

  • коли учасник може оскаржувати дії чи рішення замовника;
  • коли система призначає електронний аукціон.

Коли замовник оприлюднив протокол розгляду ТП, ЕСЗ автоматично визначає дату і час проведення електронного аукціону. А після того, як у системі з’являється скарга, ЕСЗ автоматично призупиняє початок електронного аукціону.

Замовник може скасувати своє рішення про допущення до розгляду чи відхилення ТП лише на виконання рішення органу оскарження.

Рішення органу оскарження, прийняте за результатами розгляду скарги, замовник має виконати не пізніше ніж за 30 днів з дня, коли орган оскарження ухвалив таке рішення. Інакше — оскаржує його до суду.

У такому разі для замовника фактично поновлюється розгляд ТП. Адже він має знову ухвалити рішення про відхилення або допущення до аукціону ТП учасника. Рішення щодо інших учасників лишається незмінним.

 

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.