Чи вносити до переліку закупівлі на суму до 50 тисяч через останні зміни в Постанові № 169

19 квітня 2022
264
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Згідно з новими змінами до Постанови № 169, як правильно проводити закупівлі до 50 тис? Чи потрібно їх вносити у перелік, якщо у замовника такий перелік вже затверджений і в ньому були суми більші ніж 50 тис?

Відповідь

☝️ Новий порядок закупівель в умовах воєнного стану

Так, закупівлі на суму до 50 тисяч грн маєте додати до Переліку. Пояснимо як.

В умовах воєнного стану в Україні замовники під час закупівель товарів, робіт і послуг керуються порядком, установленим у постанові КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі – Постанова №169).

Наразі положення Постанови № 169 застосовуються до всіх замовників без винятку. Відповідно до підпункту 2 пункту 1 Постанови № 169 переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників/державних замовників, що здійснюють такі закупівлі.

Отже, щоб в умовах воєнного стану здійснити закупівлю предмета закупівлі, вартість якого менше 50 тис. грн, такий предмет закупівлі необхідно внести до Переліку, визначеного Постановою № 169. Тож до існуючого переліку слід внести зміни нови м наказом. Після цього зможете укласти прямий договір.

Любі читачі, команда MCFR Держзакупівлі продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що передплатникам
друкованної версії «Держзакупівлі»усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити
наш електронний журнал «Держзакупівлі» зі знижкою 50%.