Чи вносити зміни в договір про закупівлю, якщо в умовах війни змінилося джерело фінансування

21 квітня 2022
32
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Замовник уклав в мирний час договір про закупівлю, у якому передбачив фінансування з двох бюджетів: за власні і державні кошти. Однак із початком війни у замовника забрали передбачене фінансування за рахунок державних коштів. Чи може замовник додатковою угодою внести коригування і частину суми, прописаної за державні кошти перекинути на власні кошти?

Відповідь

⚡️ СПЕЦПРОЄКТ: ЗАКУПІВЛІ В ЧАС ВІЙНИ ⚡️

Так, можете укласти додаткову угоду. Пояснимо детальніше.

До договорів про закупівлю, які були укладені у мирний час застосовуються положення Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922).

Договір про закупівлю сторони укладають відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів, а також ураховують особливості, що визначає Закон № 922. Істотні умови такого договору не можна змінювати, крім випадків, які описані в частині 5 статті 41 Закону № 922.

Проте джерело фінансування не належить до істотних умов договору про закупівлю. Тому зміна умов договору про закупівлю щодо джерел фінансування за загальним правилом не є зміною істотних умов договору.

Отже, замовник може укласти додаткову угоду до договору і внести нею зміни щодо джерел фінансування закупівлі.

Зверніть увагу, у разі змін умов бюджетних зобов’язань (додаткові договори, розірвання договору тощо) розпорядник бюджетних коштів повинен протягом 7 робочих днів з дати їх виникнення подати до органів Казначейства Реєстр та/або Реєстр фінансових зобов’язань і відповідні підтвердні документи щодо уточнення реквізитів та показників таких бюджетних зобов’язань (п. 2.9 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 02.03.2012 № 309).

Любі читачі, команда MCFR Держзакупівлі продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що передплатникам
друкованної версії «Держзакупівлі»усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити
наш електронний журнал «Держзакупівлі» зі знижкою 50%.