Чи можна наразі закупити дрова на суму 350 тис прямим договором

9 травня 2022
228
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна на даний момент під час воєнного стану закупити дрова (паливна деревина код закупівлі) на суму 350 тис прямим договором?

Відповідь

Чи можна наразі закупити дрова на суму 350 тис прямим договором

ХОЧУ СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО

Прямої заборони для такої закупівлі немає. Проте радимо врахувати загальні умови закупівель за Постановою № 169.

Закупівлі в умовах воєнного стану слід проводити за постановою КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова № 169). Вона спрощує роботу закупівельників – дозволяє в умовах воєнного стану для публічних закупівель товарів, робіт і послуг не застосовувати процедури закупівель та спрощені закупівлі, визначені Законом № 922. Однак зважте: Постанова № 169 визначає порядок закупівель саме в умовах воєнного стану.

Період воєнного стану визначено Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами) – наразі це 25.05.2022.

Водночас Мінекономіки наголошує, що Постанова № 169 регулює деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану та не поширюється на період після його припинення чи скасування.

Тому радимо насамперед зважати на актуальність закупівлі саме в нинішній воєнний час.

Важлива умова закупівель за Постановою № 169 — замовники мають дотримувати принципів публічних закупівель. Зокрема, нині, керуючись принципом економії та ефективності, замовники можуть визначати обсяги закупівель з розрахунку потреби у період воєнного стану, а в мирний час дозакупити потрібне вже за вимогами Закону № 922.

Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу.
Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила.
Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до електронного журналу "Держзакупівлі", а також до

експертно-правової системи «Expertus: Держзакупівлі»

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте ⭐️0 800 21 12 20⭐️(дзвінки безплатні).
Будьмо на зв’язку щодня!