Двічі не відбулися відкриті торги: закуповувати за переговорною процедурою чи за Постановою № 169?

12 травня 2022
66
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Замовником двічі було проведено тендер на закупівлю бензину по ціні 36 грн. Зараз постановою КМУ підвищено ціну на 6 грн. Як бути? Проводити повторно відкриті торги, чи можна проводить переговорну процедуру?

Відповідь

Двічі не відбулися відкриті торги: закуповувати за переговорною процедурою чи за Постановою № 169?

ХОЧУ СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО

В умовах дії воєнного стану для закупівлі вам не потрібно проводити процедури закупівлі. Пояснимо докладніше.

Закупівлі в умовах воєнного стану слід проводити за постановою КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова № 169). Вона передбачає, що в умовах воєнного стану для публічних закупівель товарів, робіт і послуг замовники не застосовують процедури закупівель та спрощені закупівлі, визначені Законом № 922.

Тому на період воєнного стану в Україні замовники при здійсненні закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, мають керуватися порядком, установленим Постановою № 169. Процедури закупівель та спрощені закупівлі, визначені Законом № 922, не застосовуються. На цьому наголошує Мінекономіки в листі від 09.03.2022 № 3304-04/9472-06.

Переліки та обсяги таких закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників замовників, що здійснюють такі закупівлі. Такі закупівлі не потрібно включати до річного плану закупівель. За результатами такої закупівлі в ЕСЗ слід оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Зважайте, що Постанова № 169 визначає порядок закупівель саме в умовах воєнного стану. Правовий режим воєнного стану запроваджено Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами) – наразі воєнний стан продовжений до 25.05.2022.

Також важлива умова закупівель за Постановою № 169 — замовники мають дотримувати принципів публічних закупівель. Тому радимо насамперед зважати на актуальність закупівлі саме в нинішній воєнний час. І, керуючись принципом економії та ефективності, визначити обсяги закупівель та внести їх до переліку з розрахунку потреби у період воєнного стану, а в мирний час дозакупити потрібне вже за вимогами Закону № 922.

Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу.
Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила.
Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до електронного журналу "Держзакупівлі", а також до

експертно-правової системи «Expertus: Держзакупівлі»

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте ⭐️0 800 21 12 20⭐️(дзвінки безплатні).
Будьмо на зв’язку щодня!