Моніторинг ДАС та АМКУ одночасно: чи можливо

12 лютого 2021
26
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може Держаудитслужба проводити моніторинг закупівлі, якщо учасник подав скаргу до АМКУ з цієї ж підстави?

Відповідь

У випадку, коли учасник звернувся до АМКУ зі скаргою, то орган ДАС не може проводити моніторинг щодо тих самих обставин, незалежно від того, якого висновку дійде АМКУ.

⚡️ Які помилки з оскарження висновку аудиторів допускають замовники

Якщо ж АМКУ прийнято до розгляду скаргу учасника після початку моніторингу чи після опублікування висновку, то протягом наступного робочого дня з дня розміщення скарги учасником:

  • орган ДАС зупиняє рішення щодо здійснення моніторингу до моменту опублікування рішення АМКУ. А у випадку коли рішення АМКУ буде оскаржене в суді, рішення про початок моніторингу не приймається щодо обставин, які розглядав АМКУ;
  • замовник не виправляє порушення, про які вказано у висновку до моменту опублікування рішення АМКУ. Коли рішення АМКУ буде опубліковане, замовник усуває порушення, що перелічені у висновку органу ДАС в частині, що не розглядалася АМКУ.
Моніторинг ДАС та АМКУ одночасно: чи можливо
ОЛЕНА СТЕПАНОВА,директор ТОВ «СІ БІЗНЕС КОНСАЛТИНГ», Одеса
Для моніторингу процедур закупівель не стали перешкодою ані нові законодавчі норми, ані карантинний режим. Держаудитслужба своєї роботи не спинила. Дізнайтеся, коли аудитори виявляють порушення під час моніторингу процедури закупівлі?

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.