До війни провели спрощену закупівлю, але не встигли підписати договір. Чи можна це зробити зараз

25 травня 2022
75
Середній бал: 5 із 5

Запитання

У замовника була спрощена закупівля до 24.02.2022. Договір сторони не підписали, тому наразі на прозоро є не завершена закупівля. Чи може замовник укласти наразі договір і завершити закупівлю?

Відповідь

До війни провели спрощену закупівлю, але не встигли підписати договір. Чи можна це зробити зараз

ХОЧУ VIP-доступ! ❤️

Під час спрощеної закупівлі замовник дотримується порядку проведення, який встановлює стаття 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Частина 15 статті 14 Закону визначає строки, у які замовник може укласти договір про закупівлю за результатами спрощеної закупівлі. А саме, що замовник може укласти договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі:

  • на наступний день після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю;
  • але не пізніше ніж через 20 календарних днів.

Отже, у вашому випадку минув строк, який передбачає Закон для укладення договору про закупівлю за результатами спрощеної закупівлі.

Відповідно до частини 17 статті 14 Закону замовник відміняє спрощену закупівлю, зокрема, в разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Якщо потреба у предметі закупівлі залишається, замовник може провести надалі його закупівлю відповідно до вимог законодавства.