Коли оприлюднювати звіт і договір під час воєнного стану на суму понад 50 тисяч

26 травня 2022
88
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Коли саме замовник має оприлюднити звіт і договір під час воєнного стану на суму понад 50 тисяч?

Відповідь

Коли оприлюднювати звіт і договір під час воєнного стану на суму понад 50 тисяч

ХОЧУ АКЦІЙНУ ПІДПИСКУ ►►► До 6 місяців БЕЗПЛАТНОГО доступу ✔️

В умовах воєнного стану КМУ відповідно до своїх повноважень визначив особливий порядок закупівель – його встановлює постанова КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі – Постанова № 169).

Постанова № 169 установлює, що в умовах воєнного стану оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законами України “Про публічні закупівлі” та “Про оборонні закупівлі”.

Абзац 1 підпункту 3 пункту 1 Постанови № 169 містить нині таке формулювання «під час здійснення закупівель, передбачених абзацом першим підпункту 1 цього пункту».

Це формулювання уточнює, що вимоги підпункту 3 поширюються саме на оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг, які замовники проводять без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законом № 169 та Законом України «Про оборонні закупівлі» від 17.07.2020 № 808-IX.

Отже, саме за результатами таких закупівель слід оприлюднити в ЕСЗ:

  • звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель;
  • договір про закупівлю та всі додатки до нього. Виняток для неоприлюднення — якщо договір містить інформацію з обмеженим доступом.

Строк для такої публікації — не пізніше ніж через 20 к. дн. з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Тобто законодавець визначив лише кінцевий строк для публікації.

Рішення щодо конкретного строку оприлюднення звіту замовник приймає самостійно. На цьому наполягає Мінекономіки у листі від 22.04.2022 № 3304-04/16796-06.