Використання медикаментів, закуплених згідно з Постановою № 225, для лікування інших хворих: чи правомірно

16 лютого 2021
33
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна використовувати медикаменти, закуплені за прямим договором згідно з Постановою № 225 про ковідні закупівлі, для лікування інших хворих, які не мають підтвердження ПЛР-тестами хвороби на COVID-19?

Відповідь

Ні, так робити не можна.

Як проводити закупівлі з COVID-19 у 2021 році

Пунктом 31 Прикінцевих положень Закону № 922 виведено з-під дії Закону саме випадки, коли предметом закупівлі є товари, роботи чи послуги, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19).

Законодавець спростив закупівлі винятково тих лікарських засобів, обладнання, медвиробів тощо, які замовник використовує для боротьби з COVID-19. Якщо ж вони будуть використовуватися для інших функцій, наприклад виконання звичних для замовника завдань, то замовник повинен їх закуповувати із застосуванням Закону № 922, керуючись вартісними межами предмета закупівлі.

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.