Коли оплата за отримані послуги — відшкодування, а коли — придбання за договором про закупівлю

27 червня 2020
20
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Минулого року КНП уклало договір про проведення лабораторного дослідження. Видатки для цього передбачили як відшкодування витрат, тому Закон про публічні закупівлі не застосовували. Цього року надавач послуг вніс зміни до калькуляції та заклав у вартість послуги рентабельність підприємства. Чи буде тепер договір з ним через зміну в калькуляції послуги договором на компенсацію витрат чи перетвориться на договір про закупівлю?

Відповідь

10 підстав, коли замовник зобов'язаний відхилити учасникаДо відносин у сфері господарювання можуть бути застосовані норми Цивільного кодексу України (ЦК).

Фактичні витрати виконавцю відшкодовують за договором про безоплатне надання послуг. Саме безоплатне надання послуг є обов’язковою умовою відшкодування.

Оскільки рентабельність підприємства — відносний показник прибутковості, а за договором про відшкодування витрат має відбуватися лише відшкодування вартості фактичних витрат, тобто матеріалу, використаного під час таких послуг, такий договір вважатимуть договором про закупівлю. І такий договір КНП як замовник має укладати відповідно до принципів та норм Закону про публічні закупівлі. 

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.