Закупівлі вживаного медичного обладнання за кошти місцевого бюджету: чи можливо

30 квітня 2020
40
Середній бал: 5 із 5

Запитання

КНП «Центральна районна лікарня» хоче придбати відновлене медичне обладнання. Чи може воно закупити таке медичне обладнання, яке було у вжитку, за кошти місцевого бюджету?

Відповідь

Так, може. Адже Закон про публічні закупівлі не встановлює вимоги придбавати лише нові товари. А отже, не існує жодних обмежень щодо закупівлі замовником будь-якого вживаного обладнання, зокрема медичного.

Визначати потребу та доцільність того, придбавати нові товари чи вживані, скажімо нове медичне обладнання чи відновлене, — виняткова компетенція замовника. Для закупівлі такого обладнання він має застосувати Закон про публічні закупівлі: дотримати вартісних меж, принципів закупівель і з огляду на це провести одну із процедур закупівель.

До того ж право замовника на закупівлю вживаного медичного обладнання не залежить від джерела фінансування. Це можуть бути й кошти місцевого бюджету, які зазвичай є джерелом фінансування закупівель комунальних некомерційних підприємств.

Важливо, аби під час такої закупівлі замовник правильно визначив очікувану вартість, докладно прописав технічні вимоги до предмета та вимоги щодо гарантійних зобов’язань з технічного обслуговування.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.