Розмістили інформацію з плану закупівель на 2020-й, а зазначили 2019 рік. Як виправити помилку?

28 лютого 2020
22
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Замовник запланував закупівлі на 2020 рік. Утім коли секретар ТК заповнював річний план в електронній системі закупівель, зазначив 2019 рік. За цим планом оголосили відкриті торги. Як внести зміни і виправити помилку?

Відповідь

Під час тендеру учасник подав скаргу ➤ Як діяти замовнику?Наразі в електронній системі закупівель не можна внести змін до річного плану після того, як оголосили процедуру. Якщо ж потрібно щось виправити чи змінити по суті запланованої закупівлі, тендер доведеться відмінити.

Тобто якщо замовник зазначив у річному плані закупівель неправильну інформацію, яку виправити не можна, йому доведеться відмінити ці торги, скоригувати план і знову оголосити торги. У такому разі в органів реєстрації зобов’язань та органу контролю не виникне додаткових запитань щодо коректного відображення відомостей у плані замовника.

Однак помилки через людський фактор можуть бути завжди. І якщо не йдеться про суттєву інформацію, яка впливає на торги, якщо замовник помилився і розуміє це, він може зафіксувати помилку власним протоколом. А далі відстоювати позицію, що це механічна помилка. Звичайно, у такому разі слід бути готовим на основі цього протоколу пояснювати ситуацію аудиторам під час моніторингу, казначеям під час реєстрації зобов’язань за укладеним договором тощо.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.