Чи відхиляти учасника, який зазначив неправильну дату в документах

24 січня 2020
72
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Замовник оголосив відкриті торги на закупівлю товару 13 грудня 2019 року. Аукціон відбувся. Але учасник у завантажених ним документах вказав дату 04 грудня. Чи правомірно замовник його відхилив?

Відповідь

10 підстав, коли замовник зобов'язаний відхилити учасникаЗакон містить вичерпний перелік підстав, коли замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника. Однією із таких підстав є невідповідність тендерної пропозиції умовам тендерної документації.

Однак із запитання можемо зробити такі висновки.

Тендерна документація може містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій. Тож замовник, коли формує тендерну документацію, зазначає перелік таких формальних помилок учасника. Неправильну дату в документах варто зарахувати до формальних помилок.

Зважайте на практику Колегії АМКУ у подібних ситуаціях. За її висновками, якщо помилка не впливає на значення тендерної пропозиції по суті, відхилення такої пропозиції неправомірне.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.