Чи можна відхилити тендерну пропозицію з найнижчою ціною

23 жовтня 2019
17
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може мати неприємності замовник з боку органів контролю, якщо відхилить тендерну пропозицію учасника з найнижчою ціною?

Відповідь

⚡️ Які помилки з оскарження висновку аудиторів допускають замовникиЗ першого погляду може здатися, що для замовника, який відхилив тендерну пропозицію учасника з найнижчою ціною, таки є загроза. Адже у ProZorro спочатку всі бачать цифри і не бачать документів.

Та може бути, що учасник, який подав тендерну пропозицію з найвигіднішою ціною, неякісно підготував документи або взагалі запропонував не те, що потрібно замовнику.

Тому замовник наразі має розглядати можливість відхилення саме через призму того, що він бачить у документах постачальника. Наприклад, чи відповідає предмет закупівлі, який запропонував постачальник, тому, що хоче придбати замовник. Або чи відповідають його документи вимогам тендерної документації та чи підтверджують надані документи, наприклад, кваліфікацію учасника в частині персоналу або матеріальної бази тощо.

Адже замовник відхиляє тендерну пропозицію, якщо вона не відповідає умовам тендерної документації (п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII). Зокрема, якщо:

  • документи, які подав учасник, не відповідають вимогам замовника;
  • учасник запропонував не той предмет закупівлі, не з тими характеристиками чи такий, який не можна вважати еквівалентом — якщо замовник передбачав таку можливість.

Відхилення пропозиції, яка не відповідає умовам тендерної документації — не право, а обов’язок замовника. Тому не потрібно боятися відхиляти найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію, якщо для цього є об’єктивні підстави. Однак у такому разі слід дотримувати всіх вимог Закону № 922.

УВАГА! НОВЕ!

ВРУ 19.09.2019 прийняла Закон України "Про внесення змін до Закону Ураїни "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель".

Цей Закон встановлює поняття "аномально низька ціна тендерної пропозиції".Таку ціну визначатиме ЕСЗ автоматично. Учасник, який надав найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію з аномально низькою ціною, муситиме її обгрунтувати. Коли не обгрунтує-замовник відхиляє його тендерну пропозицію. Докладно про дії замовника у разі аномально низької ціни тендерної пропозиції учасника читайте у наступних номерах журналу "Держзакупівлі"

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.