Чи враховувати документи, які учасник подав у перенесені строки

26 липня 2019
20
Середній бал: 5 із 5

Запитання

За вимогою тендерної документації учасник-переможець протягом п’яти календарних днів має надати документи та інформацію, що підтверджують відсутність підстав відхилити його тендерну пропозицію, які визначають частини 1 і 2 статті 17 Закону. Останній, п’ятий, календарний день припадає на вихідний — неділю. Чи враховувати довідку, яку учасник подав на наступний після вихідного робочий день?

Відповідь

Національна сертифікація з публічних закупівель — 2021Так, таку довідку слід враховувати. Адже учасник мав право подати її в перший за вихідним робочий день. Пояснимо чому.

Строк, визначений для вчинення певної дії, може бути використаний повністю. Цей висновок випливає з норм Цивільного кодексу України (ЦК). Тобто учасник має право використати строк з урахуванням останнього дня. А якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, тоді днем закінчення строку є перший за ним робочий день (ч. 5 ст. 254 ЦК).

Тож замовники мають дотримувати вимог законодавства, яке регламентує загальний порядок визначення та обчислення строків. І якщо встановлено конкретний строк, який суб’єкт може повністю використати, мають враховувати останній день цього строку.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.