Лист ТПП як підтвердження відсутності конкуренції з технічних причин: чи правомірно

4 січня 2021
99
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може лист ТПП бути підтвердження відсутності конкуренції з технічних причин?

Відповідь

Відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» до повноважень ТПП не відноситься надання висновків щодо підтвердження наявності підстав для застосування переговорної процедури і встановлення наявності чи відсутності конкуренції.

Листи ТПП можуть бути лише додатковим підтвердженням стану ринку відповідного товару, роботи чи послуги при наявності висновків профільного компетентного органу.

Наприклад, у рішенні АМКУ № 222-р/пк-пз від 09.01.2019 за результатами розгляду скарги було зазначено, що у використаній для підтвердження наявності підстави для застосування переговорної процедури закупівлі довідці ТПП зазначено, що «згідно з проведеним аналізом наданих замовником копій документів та інформації з інших джерел відкритого користування та за результатами проведеного інформаційного моніторингу повідомляється, що Учасник, …є єдиним (ексклюзивним) офіційним на території України дистриб'ютором продукції виробництва компанії».
Як працюватиме Прозорро Маркет: відповіді на запитання замовників

Таким чином, ТПП зроблено висновок на підстав аналізу наданих документів замовником. І у цій же довідці ТПП було зазначено, що замовник одноосібно несе відповідальність за достовірність інформації в пред’явлених ним документах.

АМКУ прийняв рішення, що інформація, отримана з інших джерел, вважається досить вірогідною, але ТПП України не може гарантувати факт її достовірності, і зобов’язав замовника відмінити переговорну процедуру закупівлі.

Тому, при обґрунтуванні застосування переговорної процедури закупівлі з підстав відсутності конкуренції з технічних причин варто все ж таки орієнтуватись на технічні документи, що беззаперечно підтверджують відсутність конкуренції, тобто не можливість забезпечити змагальність між учасниками.

УВАГА! 

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.