Чи завжди оформлювати протокольне рішення ТК у відповідь на звернення учасників

23 січня 2020
29
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Тендерний комітет отримав від потенційного учасника звернення із проханням надати роз’яснення до тендерної документації. Із питань, які учасник зазначив у зверненні, змін до тендерної документації не вноситимуть. Чи потрібно з цього приводу проводити засідання тендерного комітету?

Відповідь

▶ Перша в Україні експертно-правова система для закупівельників ◀Так, тендерний комітет (ТК) повинен провести засідання й оформити рішення протоколом. Аргументуємо цей висновок.

По-перше, ТК діє на засадах колегіальності та неупередженості. Своє рішення він оформлює протоколом. У рішенні відображають результати поіменного голосування членів комітету, які присутні на засіданні, з кожного питання. Протоколпідписують всі члени ТК, присутні на засіданні.

 Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII.

Тобто ТК — колегіальний орган, кожне його рішення приймають на засіданні усі присутні члени комітету і оформлюють протоколом засідання ТК.

По-друге, Закон зобов’язує замовника, який отримав звернення за роз’ясненнями щодо тендерної документації, протягом 3 робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на таке звернення та оприлюднити його на Prozorro.

ТК з огляду на свої функції має проводити процедури закупівлі та оприлюднювати інформацію щодо публічних закупівель відповідно до Закону. А також — надавати роз’яснення особам, які виявили намір взяти участь у процедурі закупівель, щодо змісту тендерної документації (п. 2.7 Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 30.03.2016 № 557).

Отже, у цій ситуації ТК:

  • проводить засідання і розглядає на ньому запит потенційного учасника;
  • ухвалює рішення щодо відповіді на роз’яснення й оформлює це рішення протоколом.

Далі ТК обов’язково оприлюднює відповідь на звернення учасника в електронній системі закупівель — незалежно від того, потрібно чи ні вносити зміни до тендерної документації.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.