Як бути, якщо звільнилася уповноважена особа

29 квітня 2019
42
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Уповноважена особа замовника звільнилася. Але ж потреба узакупівлях залишається. Чи може замовник відновити роботу тендерного комітету, який існував до призначення уповноваженої особи? Чи потрібно створювати новий тендерний комітет?

Відповідь

▶ Перша в Україні експертно-правова система для закупівельників ◀Замовник може відновити роботу тендерного комітету. Пояснимо як.

Для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет або визначає уповноважену особу (ч. 1 ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII).

До тендерного комітету входять службові, посадові та інші особи замовника. А ось як уповноважену особу можна призначити або службову, посадову особу замовника, або іншу фізичну особу за трудовим договором (контрактом).

Якщо звільняється уповноважена особа, яку замовник визначив відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі зі штатної чисельності працівників, замість неї можна призначити або іншу особу уповноваженою, або декількох працівників членами тендерного комітету. Адже і уповноважену особу, і членів тендерного комітету замовник призначає своїм розпорядчим рішенням, і він може внести відповідні зміни до власного розпорядчого документа.

Не має виникати проблем з тим, створювати новий тендерний комітет чи відновити роботу того, який вже працював. Це у будь-якому випадку працівники замовника. Тому потрібно лише відкоригувати розпорядчим документом визначення відповідального за організацію та проведення процедур закупівлі у замовника. Передбачити відміну покладання обов’язків на уповноважену особу. Вказати, що за організацію та проведення процедур закупівель відповідатиме тендерний комітет, і призначити членів тендерного комітету.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.