Бюджетні зобов’язання без бюджетних асигнувань. Які наслідки

26 лютого 2019
57
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Замовник-бюджетник надав до органу Казначейства документи на реєстрацію бюджетних зобов’язань. Однак не врахував, що в кошторисі недостатньо бюджетних асигнувань. Чи покарає його Казначейство?

Відповідь

▶ Перша в Україні експертно-правова система для закупівельників ◀Так, покарає. Пояснимо чому.

Органи Казначейства контролюють, як замовники — бюджетні установи дотримують бюджетне законодавство, зокрема:

У нашій ситуації, взяті бюджетні зобов’язання замовника не відповідають бюджетним асигнуванням. Це порушення бюджетного законодавства, за яке орган Казначейства застосує до нього попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою усунути це порушення у строк до 30 календарних днів (ч. 1 ст. 117 Бюджетного кодексу України).

Органи Казначейства, коли кваліфікують порушення бюджетного законодавства, керуються Методичними рекомендаціями щодо порядку застосування органами Державної казначейської служби України заходів впливу за порушення бюджетного законодавства, затвердженими наказом цієї ж служби від 29.12.2012 № 394 (далі — Методрекомендації № 394).

Якщо замовник-бюджетник надав документи на реєстрацію бюджетних зобов’язань за відсутності в його кошторисі бюджетних асигнувань, орган Казначейства попереджає його про неналежне виконання бюджетного законодавства за підпунктом 2 підпункту 2.2.6 Методрекомендацій № 394. Зауважимо: аби застосувати до такого замовника заходи впливу за порушення бюджетного законодавства, рішення має ухвалити керівник (заступник керівника) органу Казначейства.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.