Секретар ТК не оприлюднив вчасно звіт — хвороба не виправдання

23 січня 2019
27
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Секретар тендерного комітету захворів, тому не зміг вчасно оприлюднити звіт про укладений договір. Чи можна оформити «виправдання» протоколом, чи візьмуть це до уваги органи контролю?

Відповідь

Національна сертифікація з публічних закупівель — 2021Найімовірніше, такий протокол не буде аргументом для перевіряльників. Пояснимо чому.

Для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (ТК) або визначає уповноважену особу (ч. 1 ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIIIдалі — Закон № 922). З-поміж інших завдань вони мають забезпечити оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до Закону № 922.

Якщо закупівлі у замовника проводить ТК — обов’язок розміщувати інформацію про публічні закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу через авторизовані електронні майданчики покладають на секретаря ТК (п. 2.12 Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 30.03.2016 № 557далі — Примірне положення).

Голова ТК має подбати про те, аби уникнути ситуації, коли немає кому розміщувати інформацію про публічні закупівлі. Адже за відсутності секретаря ТК його обов’язки виконує інший член комітету, визначений його головою (п. 2.4 Примірного положення).

А відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар ТК замовника (ч. 1 ст. 10 Закону № 922).

У будь-якому разі, якщо посадові особи перебувають офіційно на лікарняному, то їх обов’язки мають бути покладені на інших працівників. І це треба передбачати заздалегідь.

Тож радимо у положенні про ТК замовника зафіксувати, хто з членів комітету виконуватиме обов’язки секретаря, коли його не буде на робочому місці. І зокрема — хто відповідатиме за оприлюднення інформації про закупівлю.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.