Закупівля у монополіста на понад 50 тис. грн : за якою процедурою проводити

22 лютого 2021
902
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як обрати процедуру закупівлі та на яку статтю Закону спиратись, якщо постачальник-монополіст, а сума договору становитиме понад 50 тис. грн?

Відповідь

Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроків

Закупівлі замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за вартісні пороги, обов’язкові для проведення процедур закупівель. За загальним правилом їх проводять із застосуванням спрощеної закупівлі. Одночасно ч. 7 ст. 3 Закону № 922 дозволяє в окремих випадках не застосовувати такої процедури.

Приміром на підставі п. 2 ч. 7 ст. 3 Закону № 922: «якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин».

Отже, замовник може закупити воду у постачальника-монополіста за прямим договором.

Важливо! Незастосування спрощеної закупівлі необхідно обґрунтувати документально. А в результаті закупівлі — оприлюднити в ЕСЗ звіт про договір, укладений без використання електронної системи закупівель.

УВАГА! 

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.