Перерозподіл закупленого та дозакупівлі після адмінреформи ОМС

11 березня 2021
46
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Після адмінреформи до ОМС приєднали нових споживачів електроенергії, газу та ін., які в кінці минуло року закупили необхідний на той час обсяг електроенергії за процедурою на суму в 47 тис. грн. Чи можна тепер, після приєднання нових споживачів (ОТГ), перерозподілити обсяг закупленого? Як правильно дозакуповувати, якщо максимум виділяють 45 тис. грн раз на півроку та виключно після скликання сесії міськради?

Відповідь

Істотні умови договору про закупівлю Закон № 922 забороняє змінювати після того, як сторони його підписали й допоки не виконали зобов’язань в повному обсязі. Виняток можливий лише для випадків, перелічених у частині 5 статті 41 Закону № 922.  

Перерозподіл закупленого та дозакупівлі після адмінреформи ОМС
НАТАЛІЯ ЗАЄЦЬ,консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Закупівельне законодавство забороняє змінювати істотні умови договору. Зміни можливі лише у виняткових випадках. Дізнайтеся, коли та як вносити зміни до істотних умов договору?

Якщо ж замовник включає новий об'єкт для постачання електроенергії до наявного договору про закупівлю електроенергії і не збільшує загального обсягу закупівлі за договором, то він мав би перерозподілити обсяг постачання електроенергії всередині договору між об’єктами електропостачання — за рахунок зменшення за одними збільшити за іншими. Однак, такої зміни істотних умов договору щодо обсягу не передбачає частина 5 статті 41 Закону № 922.  

Отже, на сьогодні замовник виходить з наявної потреби у закупівлі електроенергії для нових об’єктів і проводить нову закупівлю за вартісними межами, що передбачає Закон № 922.  

 

Зважайте на позицію Мінекономіки (лист від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06), за якою: 

предмет закупівлі слід вважати новим предметом договору і новим предметом закупівель, якщо, зокрема: 

  1. виникла нова чи додаткова потреба в товарах, роботах, послугах, яку замовник не міг передбачити; 
  2. виділені додаткові кошти. 

В цих випадках замовник може вносити зміни до річного плану закупівель — створювати нові, редагувати чи видаляти наявні рядки річного плану з інформацією про закупівлю. У новоствореному чи відредагованому рядку річного плану вид закупівлі для такого предмета закупівлі слід визначати з урахуванням вартісних меж, що встановлює Закон № 922, та категорії замовника. 

Оскільки замовник планує закупівлю на підставі наявної потреби, він зазначає очікувану вартість такого предмета закупівлі без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були проведені цього року чи які замовник проводить під час внесення змін до річного плану закупівель. 

Як розрахувати очікувану вартість предмета закупівлі

УВАГА! 

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.