Закупівля газу за переговорною процедурою через тиск постачальника: чи можливо

24 березня 2021
43
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Школа не встигає провести відкриті торги для закупівлі газу на 204 000 грн. Трансгаз тисне, що відключить газопостачання. Чи можна в такому випадку провести переговорну процедуру, мотивуючи що це черезвичайна ситуація?

Відповідь

Проводити переговорну у цій ситуації немає підстав.

Підстави для переговорної процедури закупівлі

Ринок газу — конкурентний, тому замовник має придбавати його за конкурентною процедурою закупівлі.

Переговорну процедуру як виняток можна проводити лише у випадках, передбачених ч. 2 ст. 40 Закону № 922. Жодний з перелічених у цій частині випадків наразі не підходить. Замовник не має права просто за нагальної потреби застосувати пункт 3 частини 2 статті 40 Закону № 922, а саме якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення тендера. Важливою умовою для застосування цієї підстави є саме обставини, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій. Тож, щоб застосувати цю підставу замовник має обґрунтувати, що закуповує газ у разі обставини, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації.


УВАГА! 

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.