Довідка за статтею 17: вимагати чи ні

25 березня 2021
51
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Під час оголошення спрощеної закупівлі в ЕСЗ ніде не вказано надання довідки згідно зі ст. 17 Закону № 922. Чи обов'язково замовнику робити уточнення, чи учасник має сам надати довідку в довільній формі щодо ст. 17?

Відповідь


Спрощену закупівлю регламентує стаття 14 Закону № 922. 

Вона скеровує, що вимоги до учасника та предмета закупівель замовник зазначає в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі. Одночасно положення статті 14 Закону № 922 не передбачають: 

  • ані розроблення та затвердження тендерної документації; 
  • ані встановлення кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону та підстав для відмови в участі у закупівлі, встановлених статтею 17 Закону. 

Замовники можуть встановлювати власні вимоги до учасників. 

Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроків

Тому замовнику під час спрощеної закупівлі у вимогах до учасників НЕ потрібно:

  • встановлювати кваліфікаційних критеріїв за статтею 16 Закону;
  • дотримувати підстав для відмови в участі у закупівлі за статтею 17 Закону.

Вимоги до учасників замовники формують самостійно. Окремі з цих вимог можуть бути аналогічними тим, що передбачені для конкурентних процедур закупівель у статтях 16 та 17 Закону. 

Зважайте, що Мінекономіки у листі від 05.05.2020 № 3304-04/28729-06 не рекомендує встановлювати в оголошенні вимоги, які ускладнюватимуть подачу пропозицій. Адже спрощені закупівлі спрямовані на конкурентний відбір постачальника товару, надавача послуги чи виконавця робіт з мінімальними затратами часу та зусиль як для замовника, так і для учасників.

УВАГА! 

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.