Призначення уповноваженої особи для «коронавірусних» закупівель

26 березня 2021
43
Середній бал: 5 із 5

Запитання

В якому законодавчому акті вказано, що для проведення коронавірусних закупівель замовник має наказом призначити окрему уповноважену особу, ніж для всіх інших процедур закупівель?

Відповідь

Правила проведення замовником закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, визначає Порядок, затверджений постановою КМУ від 20.03.2020 № 225 (далі — Порядок). 

Якими документами керуватися для закупівлі з COVID-19

Пункт 2 Порядку розтлумачує значення понять, які слід використовувати під час закупівель за правилами, які встановлює цей Порядок. 

Зокрема, окремо визначено того працівника в замовника, який проводить закупівлі за Порядком. Це особа, уповноважена замовником на проведення закупівель (уповноважена замовником особа), — службова (посадова) особа замовника, яка визначена ним відповідальною за організацію та проведення закупівель. 

Під закупівлями у Порядку маються на увазі не всі закупівлі замовника (як-от процедури закупівель чи спрощені закупівлі), а придбання замовником товарів, робіт або послуг,які необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, згідно з правилами, визначеними цим Порядком. 

Отже, з пункту 2 Порядку випливає, що закупівлі за правилами, визначеними цим Порядком, замовник має покласти на особу, уповноважену замовником саме для їх проведення. Тобто на ті закупівлі, що передбачають придбання замовником товару, роботи або послуги, що є необхідними для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19. 

Щоб покласти на працівника (посадову, службову особу) певні обов’язки керівник замовника має видати відповідне розпорядче рішення. 

УВАГА! 

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими. 

Ви отримаєте ➡️Навчання у зручному онлайн-форматі ➡️ Відеолекції від провідних експертів ➡️Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого